
IJsberen houden kampioenschap Bommetje

De laatste zwemzondag van het seizoen van de Deurnese IJsberen is afgesloten met het Tweede Kampioenschap Bommetje, ook gekend als de Grote Prijs Filip.
Het kampioenschap vond plaats van 11u tot 12u en stond enkel open voor leden. Het was de bedoeling dat de deelnemers een zo indrukwekkend mogelijke plons met een solo- of groepssprong in het water maakten. Ze sprongen van de kant aan de parkzijde van de vijver, zodat het publiek vanop de houten terrassen een goed zicht had op het spektakel. Een jury beoordeelde het bommetje en de winnaar kreeg een medaille en eeuwige roem. De winnende groep was de familie Lauwers.
Een opgemerkte passage kwam van 8 ijsberinnen, gepokt en gemazeld door temperaturen onder nul en ijslagen van centimeters dik, die alvorens het water in te springen, een Haka brachten.
Foto boven: de winnaars van de tweede editie Kampioenschap Bommetje
Foto onder: de 8 ijsberinnen die een haka uitvoerden
(Foto’s: Jan Dirkx)

Recente reacties